Maybelline Instant Anti Age Perfector 4-IN-1 Whipped Matte Makeup-01 Light
Maybelline Instant Anti Age Perfector 4-IN-1 Whipped Matte Makeup erbjuder fyra fördelar i en produkt genom en vispad, lätt konsistens. På så sätt suddar d
Maybelline Instant Anti Age Perfector 4-IN-1 Whipped Matte Makeup erbjuder fyra fördelar i en produkt genom en vispad, lätt konsistens.
På så sätt suddar den här produkten ut porerna, döljer fläckar, mattar och jämnar ut hudtonen, allt i ett enkelt steg!
Med andra ord fungerar det som en primer, concealer, mattande puder och BB-creme tillsammans.
Dessutom har den också färgpigment som anpassar sig något till hudtonen så att den är perfekt enhetlig för din exakta ton.
Dessutom, förutom en matt finish, erbjuder denna produkt viktlös, lätt täckning som passar för alla tillfällen, oavsett om det är en speciell händelse eller något mer avslappnad varje dag.
Sammansättningen av denna produkt har få ingredienser, men alla syftar till samma mål: en mattad och enhetlig hud med mindre vidgade porer.
Specifikt ger Isododecane en icke-oljig lätt hudkänsla samtidigt som den gör denna formula långvarig.
Å andra sidan hjälper Dimethicone till att bilda en hudskyddande hinna i ansiktet.
Sist men inte minst absorberar närvaron av kaolin, en typ av mjuk lera, överflödig olja och minimerar glans.
Så denna allt-i-ett-smink har allt du behöver för att fullända din look!
Innehåller 30ml
Färgkod: 01 Light